مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

استاندار کرمان:

امکانات روستایی باید به شکل بهینه مورد استفاده قرار گیرند/ بازگشت اعتبارات اسنادخزانه در شرایط بی پولی ظلم به استان است

استاندار کرمان با بیان اینکه امکانات و ظرفیت های روستاها باید به شکل بهینه مورد استفاده قرار گیرند، گفت: در استفاده از ظرفیت های بودجه، وضعیت استان مناسب نیست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند شنبه شب چهارم بهمن ماه در نهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال جاری، منظومه‌های روستایی را نوعی سند آمایش برای روستا دانست و بیان کرد: امکان بازبینی اشکالات در منظومه‌ها با توجه به بازه زمانی در نظر گرفته شده امکان‌پذیر است.
وی با پرسش اینکه ' آیا از سطح زیرکشت، آب موجود و محدوده روستایی الان استفاده بهینه می‌شود؟'، عنوان کرد: در سند سازگاری با کم‌آب بنا نیست که سطح کشاورزی پایین آورده شود، اما قرار هم نیست که بی‌حد و اصول (بی‌قواره) سطح زیرکشت را افزایش دهیم و حتما باید مکانیزاسیون و توسعه کشت‌های گلخانه را اجرا کنیم.
استاندار کرمان ابراز داشت: الان بیش از اینکه زمین‌های کشاورزی برای ما مثمر باشند، فقط زمین‌ها را سبز نگه داشته‌ایم و محصولی به ما نمی‌دهند. منظومه‌های روستایی قرار است راه‌های افزایش بهره‌وری را با امکانات موجود به ما بدهند.
زینی‌وند، تعریف زنجیره مشاغل را در منظومه‌های روستایی مورد تاکید قرار داد و گفت: پایه توسعه روستاها مشاغل خرد است و برای هر روستا مزیتی می‌تواند تعریف شود که براساس آن، مشاغل رونق یافته و محصولات آنها جهانی شود.
استاندار کرمان در ادامه جلسه به مدیران بر جذب اعتبارات اسناد خزانه تاکید کرد و گفت: بازگشت اعتبار در شرایط بی‌پولی، ظلم به استان است. مصوبه استان را مبنی بر جابجایی اعتبار بین دستگاهی در صورت عدم جذب، با قطعیت پیگیری می‌کنیم. دستگاههایی هستند که الان آمادگی جذب اعتبارات اضافه را دارند.
زینی وند گفت: علی رغم همه زحمات در جذب اعتبارات و استفاده از ظرفیت های بودجه وضعیت استان مناسب نیست. دو ماه پایانی سال باید اتفاقات خوبی را در این زمینه شاهد باشیم.
وی عملکرد پایین استان در جذب اعتبارات را شایسته استان ندانست و گفت: لیست پروژه های نیمه تمام استان توسط معاون عمرانی استاندار تهیه شده و امیدواریم تا خرداد ماه بتوانیم آنها را تکمیل کنیم که اتفاقات خوبی در حوزه زیرساخت استان داشته باشیم.
استاندار کرمان همچنین با گرامیداشت ایام الله دهه فجر از افتتاح و کلنگ زنی پروژه های استان در این ایام در سفر استاندار و معاونان به شهرستان‌ها خبر داد.


منبع : معاونت توسعه مدیریت و منابع
بازدید ها : ۲۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۶  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲