مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان در آیین افتتاح موزه نفت سوزهای کرمان عنوان کرد:

موزه نفت سوزها، امانتدار تاریخ، هنر و قدمت دیار کریمان

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان گفت: افتتاح موزه نفت سوزها سهم زیادی در تلفیق دانش و تاریخ این سرزمین دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان عصر سه شنبه دوازدهم اسفندماه مراسم افتتاح موزه نفت سوزها در استان کرمان با حضور معاون مدیریت توسعه و منابع انسانی استاندار کرمان، مدیر کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدیرکل موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت و مشاور وزیر نفت و برخی از مسئولین استانی برگزار شد.
دکتر حمیده واعظی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان در این مراسم با اشاره به قدمت تاریخی استان کرمان از وزیر نفت برای اهتمام به افتتاح این موزه در کرمان تشکر نمود و گفت: ابتکار برایی این موزه در این بنای تاریخی سهم زیادی در دانش و تاریخ این مرز و بوم دارد.
واعظی صنعت نفت را پیشگام در خلق این جلوه ماندگار و ارزشمند دانست و افزود: این بنا گنجینه ارزشمندی است که امانتدار تاریخ، هنر و قدمت کرمان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، در این مراسم پنجمین موزه مرتبط با صنعت نفت کشور در کرمان افتتاح و تا پایان سال 1400 موزه‌های صنعت نفت به هشت موزه در کشور خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت نیز در این آئین با بیان اینکه در بلندمدت به دنبال راه‌اندازی 28 موزه دیگر در سراسر کشور هستیم، اظهار کرد: موزه نفت سوزهای کرمان یک موزه ویژه‌ای است که انواع نفت سوزها در این موزه به نمایش گذاشته شده‌ است.
نعمت‌الهی افزود: در این موزه اشیاء قدیمی نفت سوزها را از حدود 17 استان کشور شناسایی و جمع آوری و در چهار سالن به نمایش گذاشته شده و در بخشی از این موزه تاریخ کرمان و فعالیت‌های انگلیس پرداخته و به تصویر کشیده شده است که امیدواریم بتوانیم فاز 2 و 3 این موزه را در آینده نزدیک راه‌اندازی کنیم.
نعمت‌الهی بیان کرد: برای راه‌اندازی موزه نفت‌سوزها در سه سال اخیر زحمات بسیاری کشیده شد و 70 درصد ساختمان قدیمی که متعلق به دوره زندیه و از بین رفته بود با همت و همکاری اداره کل میراث فرهنگی و شرکت پخش فراورده‌های نفتی در دو مرحله مرمت و بازسازی شد و برای حفظ این ساختمان آن را به موزه تبدیل کردیم.
وی تاکید کرد: این چنین موزه‌ای را در هیچ کجای دنیا نداریم و این موزه جزو دارایی‌های شهر کرمان است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، هم اکنون ۷۴۰ موزه فعال در کشور داریم که از این میزان تعداد ۴۵۵ موزه از ابتدای قرن حاضر تا سال ۹۲ داشتیم و از سال ۹۲ تا امروز طی دولت یازدهم و دوازدهم ۲۸۵ موزه احداث شد.


منبع : معاونت توسعه مدیریت و منابع


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۶  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲